• Kalite
50 yılı aşkın tecrübe ile üretilen ALBERO ahşap cephe kaplamaları sabit kalitededir ve üretimin her aşamasında dayanım testlerine tabi tutulur.

Üstün fırınlama teknolojisi

Hidrolik presten çıkan 920kg/m3 yoğunluklu (ortalama ahşap yoğunluğunun 2 katı) levhalar değişik büyüklüklerde kesilir ve fugalar açılır. Kesilen kaplamalar 4 kat akrilik boya ile boyanır ve 160°C'de fırınlanır. Bu teknoloji sayesinde maksimum kırılma , bükülme ve dağılma dayanımı kazanırlar.

7 ayrı iklim testi

ALBERO ahşap cephe kaplamaları 7 ayrı bölgede açık alanda iklim testine tabi tutulmuştur. Kanada kuzeyinde şiddetli soğuklara karşı, Florida'da tropik neme , Alaska'da şiddetli yağmur ve kara , Arizona çölünde kavurucu sıcağa , Nova Scotia sahilinde rüzgâr ve tuzlu havaya karşı test edilmiştir.

UV dayanımı

İklim testi yapılmış tüm bölgelerde , normal şartlarda cephede güneşe olan açısı 90° olmasına rağmen güneşe karşı 45° açıda yatık duvarlar oluşturulmuş ve UV dayanımı test edilmiştir. Bu pozisyonda 3 kat daha fazla güneş ışınına maruz kaldığı halde garanti süresi içerisinde hiçbir bozulma görülmemiştir.